امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعویض خاک بونسای در دو نوبت برای فصل سرد و گرم
Exclamation 
با سلام. من به عنوان عضو جدید به همه سلام عرض میکنم و امیدوارم با تبادل تجربه به یکدیگر برای پرورش هرچه بهتر بونسای هایمان به هم کمک کنیم. Heart
بنده حقیر به یک دستاورد که حاصل ۳ سال تحقیق و آزمایش بر روی تمام ۲۵ عدد بونسایم انجام داده ام، پی برده ام که میتوان دو مرتبه در سال خاک بونسای را عوض کرد چون در تابستان رطوبت بیشتری لازم است و در زمستان رطوبت کمتری.
پاسخ
(2018/01/14، 08:44 PM)میر محمود حسینی نوشته است: با سلام. من به عنوان عضو جدید به همه سلام عرض میکنم و امیدوارم با تبادل تجربه به یکدیگر برای پرورش هرچه بهتر بونسای هایمان به هم کمک کنیم. Heart
بنده حقیر به یک دستاورد که حاصل ۳ سال تحقیق و آزمایش بر روی تمام ۲۵ عدد بونسایم انجام داده ام، پی برده ام که میتوان دو مرتبه در سال خاک بونسای را عوض کرد چون در تابستان رطوبت بیشتری لازم است و در زمستان رطوبت کمتری.

با سلام و عرض خوش آمد
در ابتدا خدمتتون عرض کنم که بهتره موضوع رو در بخش مربوط به خودش ایجاد کنید و موضوعات جدید باز نکنید - موضوع شما مربوط به دسته بندی زیر می شود :
http://iranibonsai.com/forums/showthread.php?tid=198

و همچنین راجعبه موضوعی که فرمودین، برخی درختچه ها امکان تعویض کامل خاک در تابستان یا فصل های دیگر را ندارند و حتما می بایست طبق زمان بندی خودشنو سالانه یا حتی دو سل یکبار در فصل خودشون انجام شود - سالی دو بار ممکنه به گیاه آسیب وارد کنه.
همچنین اگر ترکیبات خاک اصولی و درست باشد گیاه چه در تابستان و چه در زمستان شرایط خود را حفظ می کند و مشکلی از لحاظ رطوبت نخواهد داشت
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان