Notice: Undefined variable: type in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_METROPOLITEN_template_common_header.tpl on line 97 Notice: Undefined variable: type in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_METROPOLITEN_template_common_header.tpl on line 102Notice: Undefined variable: type in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_METROPOLITEN_template_common_header.tpl on line 102Notice: Undefined variable: type in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_METROPOLITEN_template_common_header.tpl on line 102 Notice: Undefined variable: ogmeta in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_METROPOLITEN_template_common_header.tpl on line 106Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_METROPOLITEN_template_common_header.tpl on line 106
برای شروع کلیک کنید
خرید کودها کلاس ها خرید

پشتیبانی آنلاین

جهت آموزش، مشاوره و خرید آنلاین
کلیک کنید
 

sideblock

آخرین ارسال ها

آیا افرای آبی هم هست ؟!!

آیا افرای آبی هم هست ؟!!
 • admin
 • 1570 نمایش
 • 0 نظرات

سلام دوستان گرامی مطالب رو داخل اینترنت مشاهده کردیم راجعبه فروش افرا با رنگ آبی - یا حتی بذر افرای آبی... جالب بود و دیدم که خیلی از دوستان هم راجعبه این موضوع سوال میپرسن و فکر میکنن افرای آبی رنگ هم وجود دارد!! حالا میخوایم این موضوع رو بیشتر و بهتر شرح بدیم... افرا واریته ها و نوع های مختلفی داره که برخی داخل ایران هستن و برخی اصلا تو ایران وجود ندارند و نمیتونن هم اینجا با شرایط ما زندگی کنن اصولا افراها فضاها و آب و هوای مرطوب رو دوست دارن و تو شرایطی مثل شهر تهران که هوا خشک هست خوب نمیتونن بمونن، حتی آلودگی هوا هم روی اونها تاثیر میذاره افرا رطوبت بالا و نور مستقیم رو دوست داره، مثل شهرهای شمالی ایران که به راحتی در فضای باز رشد میکنه، اما برای داخل منزل و فضاهای بسته و همچنین شهرهای خشک اصلا مناسب نیست حالا با بخشی ..

آیا بذر بونسای وجود دارد؟

آیا بذر بونسای وجود دارد؟
 • admin
 • 1113 نمایش
 • 0 نظرات

با سلام و درود خدمت همه همراهان کانال آموزشی بونسای ایرانی با توجه به سوالات زیادی که راجعبه بذر بونسای پرسیده می شود، قصد داریم در این مطلب راجعبه این موضوع مفصل صحبت کنیم. آیا اصلا بذری به نام بونسای وجود دارد؟ می شود بذری را کاشت و بعد بونسای تحویل گرفت؟ پس چرا خیلی از سایت ها و اشخاص بذر بونسای را به فروش می رسانند؟ باید در ابتدا عرض کنیم که، بونسای از چند روش قابل ساخت هست، با روش بذر، نهال، قلمه، ریشه هوایی و ... اما به این شکل نیست که با کاشت بذر بتوانیم یک بونسای درست کنیم باید مجدد عرض کنیم که بونسای نام گیاه خاصی نیست. بونسای یک روش هست که طی این روش  درختچه ای را فرم داده و داخل گلدان قرار می دهیم و به این شکل یک بونسای درست کرده ایم. حالا با یک مثال این موضوع رو بهتر برای شما روشن خواهیم کرد: فرض کنید شما به مغ..

هرس گل رز

هرس گل رز
 • admin
 • 432 نمایش
 • 0 نظرات

⬅️ پاییز و قبل از شروع فصل سرما بهترین زمان برای هرس کردن گلهای رز هست. ✅ از قیچی باغبانی و دستکش استفاده کنید. ⬅️ بوته گل رز را از روی زمین به ارتفاع ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر هرس کنید.سعی کنید به گیاه فرم جامی بدهید.شاخه های بیرونی رو حفظ وشاخه های داخلی وتوی هم رفته رو حذف نمایید, مزایای هرس پاییزه گل رز : ✔️ قوی شدن ریشه ✔️ قوی شدن ساقه ✔️ حذف برگهای پیر و خشک   ✔️ افزایش مقاومت بوته در برابر آفات ✔️ حذف نهنج ها و ممانعت از تولید بذر.  t.me/iranibonsai_ch ..

آشنایی با گیاه زامیفولیا

آشنایی با گیاه زامیفولیا
 • admin
 • 1790 نمایش
 • 0 نظرات

همه چيز درباره گياه مقاوم، مفید و جذاب ????زامیفولیا یا همان زاموفيليا   گياهي مناسب براي فضاهاي داخلي منزل، محل كار و ... بسيار مقاوم به كم آبي و خشكي، كه هواي اطراف را از آلودگي پاك ميكند و همه از زيبايي آن لذت خواهند برد   نیازها: دما: بهترین دما برای این گیاه مقاوم ۲۲در شب الی ۳۰ درجه در روز میباشد در صورت گرم شدن بیشتر باید با اسپری برگها را آبپاشی کنید آبیاری: تنها دشمن این گل آبیاری زیاد میباشد زیرا این گیاه در ریشه های خود که به صورت ساقه زیرزمینی است آب جمع میکند و آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ان می شود .به طور کل هروقت خاک این گل کاملا خشک شد گیاه را دوباره سیرآب کنید در زمستان هم که هفته ای یکبار آب ندهید نور: این گل خب برای رشد مطلوب و شرایط ایده آل به جای روشن نیاز دارد ولی در مکانهای تاریک تر هم قادر..

علت سوختن نوک برگ ها

علت سوختن نوک برگ ها
 • admin
 • 2812 نمایش
 • 0 نظرات

علت قهوه ای شدن و سوختن نوک برگها در گیاهان آپارتمانی و حتی بونسای ها   ۱- استفاده زیاد از کودهای شیمیایی : اگر قهوه ای شدن برگ ها در گیاه شما به دلیل استفاده زیاد از کودهای شیمیایی باشد، گیاه را از گلدان خارج کرده و ریشه های آن را تکان بدهید تا خاک اطاف آنها جدا شود. سپس ریشه گیاه را شستشو دهید و خاک گلدان را تعویض کنید و گیاه را دوباره در گلدان قرار دهید. بعد از آن از کودها به مقدار کم تر و رقیق تر استفاده کنید. ۲- هوای گرم و خشک : اگر هوای گرم و خشک باعث قهوه ای شدن برگ ها در گیاه شما شده باشد در این صورت گلدان حاوی گیاه را داخل یک زیر گلدانی بزرگ که حاوی سنگ ریزه و آب است قرار دهیدو یا از دو عدد گلدان داخل هم استفاده کنید و برگ های گیاه را با اسپری خیس نگه دارید. ۳- آبیاری بیش از حد : اگر گیاه بیش از حد آبیاری ..

نظرات مشتریان

تشکر

" با سلام و تشکر بابت سایت زیبا و کاربردیتون لط فا مباحث آموزشی بیشتری رو در سایت ق ... "
محمد رضا فکوری

درختان ایرانی

" سلام - بیشتر از درختچه های ایرانی استفاده کنید که ما بهتر بتونیم نگهداریشون کنیم ... "
رضا

نگهداری از بونسای

" من یه بونسای دارم برگهاش ریزش پیدا میکنه - چیکار باید بکنم؟ پاسخ مدیریت: با سل ... "
مریم
کلیه امتیازات این سایت برای موسسه گل و گیاه بونسای ایرانی محفوظ می باشد (علیرضا خورشیدی)
Toilet Cubicles, Bodybuilding Clothing