Notice: Undefined variable: url in /home3/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_controller_product_category.php on line 152 بونسای ها
خرید کودها کلاس ها خرید

بونسای ها

تعیین محدوده قیمتی
کف قیمت - سقف قیمت: 20,000 تومان - 900,000 تومان
Reset
عضویت در خبرنامه

مشترک خبرنامه ما شوید و جدیدترین اخبار محصولات, فروش ویژه و تخفیف های هفتگی را در ایمیل خود دریافت کنید.!

اشتراک / لغو اشتراک آدرس ایمیل شما هرگز نمایش داده نمیشود و فقط توسط مدیر دیده میشود و همچنین شما میتوانید از آدرس ایمیل خود برای ثبت نام در سایت نیز استفاده کنید!

پشتیبانی آنلاین

جهت آموزش، مشاوره و خرید آنلاین
کلیک کنید
 

sideblock

بونسای چیست


Bonsai  واژه ژاپنی است و به گیاهانی گفته میشود که با وجود داشتن اندازه بزرگ در طبیعت برای نگهداری در محیط کوچک سازس یافته است.
یکی از هنرهای خیلی زیبایی ژاپنی پرورش درختان به صورت "بونسای" است. بعضی از این گیاهان واقعا" زیبا بوده و ارزش زیادی هم دارند. این هنر برای هزاران سال در چین رواج داشته و پس از ارتباط فرهنگی بین چین و ژاپن، به ژاپن منتقل شده .
”بون” به معنی درخت و”سای” به معنی گلدان كم عمق می باشد. بونسای یا بنسای، یک واژه ژاپنی است كه حدود یك قرن پیش از واژه چینی “پونسای” اقتباس و ساخته شده است. منظور از آن درختی است كه در داخل یك گلدان یا ظرف كوچك كشت شده باشد. در این حالت، درخت نسبت به حالت طبیعی آن، اندازه كوچكتری دارد و به این دلیل در ایران این كار را ” تولید درختان مینیاتور یا كوچك” نیز می نامند.
هنر پرورش بن سای هزاران سال پیش در چین رونق پیدا کرد.چینی ها احترام خاصی برای آن قائل هستند.نگاره های بسیاری از این هنر در کتیبه های باستانی چین وجود دارد. وجود بن سای و طبیعت در خانه از نظر بودائیسم مفاهیم خاصی دارد. کم کم این هنر از چین به ژاپن رسید ، ژاپنی های خلاق به توسعه و تکمیل آن پرداختند.هم اکنون چین از مهمترین صادر کنندگان بن سای هستند.
پرورش بن سای در واقع نوعی نگارگری روی گیاهان زنده است.هنرمند با  حالات خاصی که به گیاه خود میدهد.ضمن الهام از طبیعت با بیننده صحبت میکند.بیشتر این گیاهان ظاهری کهنسال دارند. انسان با تماشای این درختان خود را در کنار طبیعت بکر جنگل احساس خواهد کرد.مشاهده تغییرات فصل از ویژگی های جذاب بن سای خزان دار است.
 بونسای حاصل تلفیق هنر با علم باغبانی است. یک هنرمند خلاق با حس زیبا شناسی و مهارت ، با خلق یک بونسای در گلدان ظریف می کوشد تا درختی کهن بر فراز یک کوه و یا درختی کهنسال و با وقار روییده بر دشتی را تصویر کند. پس بونسای هم یک سرگرمی در زمینه ی باغبانی زینتی است و هم باعث نزدیکی و شناخت انسان از شگفتی های طبیعت می شود.
 بعضی از هنرمندان این هنر، بونساهای خیلی کوچک که حتی گاهی اوقات کوچکتر از کف دست هستند را پرورش می دهند که به اسم "مینی بونسای" شناخته میشود.

 برای پرورش یک بونسای دانستن علوم باغبانی، نوردهی، تغذیه، نیاز آبی و همچنین هرس شاخه، برگ و ریشه لازم است. در واقع با استفاده از روشهای خاص رشد گیاه را کم می کنند به طوری که به سلامت آن لطمه ای وارد نشود و هرس ریشه و برگ در فصل رشد باعث کاهش رشد شود . همچنین برای شکل دادن به گیاه با مرور زمان شکل دلخواه را به گیاه انتقال میدهند. تناسب درست بین اجزاء گیاه و همچنین تامین نیاز گیاه به پرورش یک بونسای سالم و زیبا کمک فراوانی میكند.

اخیرا” در ایران هم پرورش بونسای رواج پیدا کرده است که معمولا گونه شمشاد و بنجامین میباشد. گروه بونسای ایرانی نیز در جهت تهیه و رشد بونسای های ایرانی اقدام نموده است و تاکنون تجارب زیادی در این زمینه اندوخته است.
بونسای ها و درختچه هایی که در این وب سایت ملاحظه میفرمائید، اکثرا توسط کارشناسان همین مجموعه تهیه و رشد یافته است تا با شرایط آب و هوایی ایران همخوانی بیشتری داشته و به راحتی بتوان آنها را در منزل نگهداری نمود

مقایسه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
کلیه امتیازات این سایت برای موسسه گل و گیاه بونسای ایرانی محفوظ می باشد (علیرضا خورشیدی)
Toilet Cubicles, Bodybuilding Clothing