Notice: Undefined variable: url in /home/zahrefzo/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_controller_product_category.php on line 144 بونسای ها
خرید کودها

بونسای ها

تعیین محدوده قیمتی
کف قیمت - سقف قیمت: 20,000 تومان - 900,000 تومان
Reset

درمان، نگهداری و پانسیون گیاهان

درمان گیاهان و درختچه های بیمار در محل و یا در کارگاه بونسای ایرانی
نگهداری و پانسیون بونسای های شما برای مدت زمانی که در منزل حضور ندارید
در زمان سفر و ... می توانید گیاهانتان رابرای نگهداری به ما بسپارید

sideblock

ما را از نظرات و پیشنهاداتتان بی نصیب نگذارید...

منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما دوستان برای هرچه بهتر شدن مطالب و محتوای سایت هستیم

ارتباط با ما...

sideblock

پشتیبانی و آموزش از طریق شبکه های اجتماعی

برای آموزش بهتر و پشتیبانی، همچنین طرح سوالات و دریافت پاسخ می توانید ما را د ر شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

کانال آموزشی تلگرامی بونسای ایرانی :  https://telegram.me/joinchat/BWw7Ozu7iZNGqjnt5yqmig

گروه آموزشی تلگرامی بونسای ایرانی : https://telegram.me/joinchat/BWw7Ozup19Q6_Nm4Z_bnug

کانال فروشگاهی تلگرامی : https://telegram.me/joinchat/BWw7O0CN2bKL8cuJOutSHw

تماس با مدیریت :
علیرضا خورشیدی
09102004282

sideblock

بونسای چیست

Bonsai  واژه ژاپنی است و به گیاهانی گفته میشود که با وجود داشتن اندازه بزرگ در طبیعت برای نگهداری در محیط کوچک سازس یافته است.
یکی از هنرهای خیلی زیبایی ژاپنی پرورش درختان به صورت "بونسای" است. بعضی از این گیاهان واقعا" زیبا بوده و ارزش زیادی هم دارند. این هنر برای هزاران سال در چین رواج داشته و پس از ارتباط فرهنگی بین چین و ژاپن، به ژاپن منتقل شده .
”بون” به معنی درخت و”سای” به معنی گلدان كم عمق می باشد. بونسای یا بنسای، یک واژه ژاپنی است كه حدود یك قرن پیش از واژه چینی “پونسای” اقتباس و ساخته شده است. منظور از آن درختی است كه در داخل یك گلدان یا ظرف كوچك كشت شده باشد. در این حالت، درخت نسبت به حالت طبیعی آن، اندازه كوچكتری دارد و به این دلیل در ایران این كار را ” تولید درختان مینیاتور یا كوچك” نیز می نامند.
هنر پرورش بن سای هزاران سال پیش در چین رونق پیدا کرد.چینی ها احترام خاصی برای آن قائل هستند.نگاره های بسیاری از این هنر در کتیبه های باستانی چین وجود دارد. وجود بن سای و طبیعت در خانه از نظر بودائیسم مفاهیم خاصی دارد. کم کم این هنر از چین به ژاپن رسید ، ژاپنی های خلاق به توسعه و تکمیل آن پرداختند.هم اکنون چین از مهمترین صادر کنندگان بن سای هستند.
پرورش بن سای در واقع نوعی نگارگری روی گیاهان زنده است.هنرمند با  حالات خاصی که به گیاه خود میدهد.ضمن الهام از طبیعت با بیننده صحبت میکند.بیشتر این گیاهان ظاهری کهنسال دارند. انسان با تماشای این درختان خود را در کنار طبیعت بکر جنگل احساس خواهد کرد.مشاهده تغییرات فصل از ویژگی های جذاب بن سای خزان دار است.
 بونسای حاصل تلفیق هنر با علم باغبانی است. یک هنرمند خلاق با حس زیبا شناسی و مهارت ، با خلق یک بونسای در گلدان ظریف می کوشد تا درختی کهن بر فراز یک کوه و یا درختی کهنسال و با وقار روییده بر دشتی را تصویر کند. پس بونسای هم یک سرگرمی در زمینه ی باغبانی زینتی است و هم باعث نزدیکی و شناخت انسان از شگفتی های طبیعت می شود.
 بعضی از هنرمندان این هنر، بونساهای خیلی کوچک که حتی گاهی اوقات کوچکتر از کف دست هستند را پرورش می دهند که به اسم "مینی بونسای" شناخته میشود.

 برای پرورش یک بونسای دانستن علوم باغبانی، نوردهی، تغذیه، نیاز آبی و همچنین هرس شاخه، برگ و ریشه لازم است. در واقع با استفاده از روشهای خاص رشد گیاه را کم می کنند به طوری که به سلامت آن لطمه ای وارد نشود و هرس ریشه و برگ در فصل رشد باعث کاهش رشد شود . همچنین برای شکل دادن به گیاه با مرور زمان شکل دلخواه را به گیاه انتقال میدهند. تناسب درست بین اجزاء گیاه و همچنین تامین نیاز گیاه به پرورش یک بونسای سالم و زیبا کمک فراوانی میكند.

اخیرا” در ایران هم پرورش بونسای رواج پیدا کرده است که معمولا گونه شمشاد و بنجامین میباشد. گروه بونسای ایرانی نیز در جهت تهیه و رشد بونسای های ایرانی اقدام نموده است و تاکنون تجارب زیادی در این زمینه اندوخته است.
بونسای ها و درختچه هایی که در این وب سایت ملاحظه میفرمائید، اکثرا توسط کارشناسان همین مجموعه تهیه و رشد یافته است تا با شرایط آب و هوایی ایران همخوانی بیشتری داشته و به راحتی بتوان آنها را در منزل نگهداری نمود

مقایسه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
کلیه امتیازات این سایت مربوط به بونسای ایرانی می باشد (علیرضا خورشیدی)
Toilet Cubicles, Bodybuilding Clothing