خرید کودها کلاس ها خرید
بونسای ایرانی نخل ماداگاسکار گیاه خاص و متفاوت نخل ماداگاسکار, با تنه زیبا و پاجوش های فراوان که زیبایی آن را دو چندان کرده است. .. Category: Anvils Product #: 17-nakhl-madagaskar-60117 stars, based on 0 نظر reviews Regular price: 117,000 تومان $117,000 تومان Available from: علیرضا خورشیدی Condition: excellent condition پیش سفارش
خانه » بونسای ها » کاکتوس های کلکسیونی » نخل ماداگاسکار
sideblock

پشتیبانی آنلاین

جهت آموزش، مشاوره و خرید آنلاین
کلیک کنید
 

sideblock
تعیین محدوده قیمتی
کف قیمت - سقف قیمت: 20,000 تومان - 900,000 تومان
Reset
ویژه ها
بونسای جونیپر آبشاری
547,000 تومان 437,600 تومان
فیلم کامل آموزش بونسای
100,000 تومان 50,000 تومان
خرید بونسای مینی بونسای جونیپروس
167,000 تومان 125,250 تومان
عضویت در خبرنامه

مشترک خبرنامه ما شوید و جدیدترین اخبار محصولات, فروش ویژه و تخفیف های هفتگی را در ایمیل خود دریافت کنید.!

اشتراک / لغو اشتراک آدرس ایمیل شما هرگز نمایش داده نمیشود و فقط توسط مدیر دیده میشود و همچنین شما میتوانید از آدرس ایمیل خود برای ثبت نام در سایت نیز استفاده کنید!

پشتیبانی آنلاین

جهت آموزش، مشاوره و خرید آنلاین
کلیک کنید
 

sideblock
نخل ماداگاسکار
خرید بونسای
117,000 تومان
مدل کالا: 17-nakhl-madagaskar-60117
موجودی: پیش سفارش

گزینه های در دسترس

* کودهای مورد نیاز گیاه:

* انواع آمینو ها:

* مکمل های مورد نیاز گیاه:

* هورمون های ویژه گیاه:

 

گیاه خاص و متفاوت نخل ماداگاسکار, با تنه زیبا و پاجوش های فراوان که زیبایی آن را دو چندان کرده است. گیاهی از خانواده کاکتوس ها اما با شکل نخل

 

#نخل_ماداگاسکار یکی از زیباترین کاکتوس های است که می توان آن را نگهداری کرد . برخلاف اسمی که دارد متعلق به خانوااده نخل ها نیست  اما به دلیل ساقه گوشتی و تیغ دار و برگ هایی که شبیه به برگ نخل هستند به این اسم شهرت یافته است .

نخل ماداگاسکار گیاهی بومی جنوب ماداگاسکار است اما می تواند در هر جایی رشد کند . این گیاه متعلق به خانواده ساکولنت ها است . از نظر کاربردی هم می توان از این گیاه در فضای داخلی و هم در فضای خارجی استفاده کرد .

این گیاهان در فصل تابستان در بالایی ترین نقطه گل های سفید رنگ زیبایی می دهند که مورد تحسین واقع می شود .

این گیاه بسیار منحصر به فرد  و سریع الرشد است . پس نیازی نیست نگران مراقبت یا آبیاری خاصی از آن باشید.

ساقه اکثریت نخل های ماداگاسکار ضخیم و آبدار است به همین دلیل نام باغبانی این گیاه پا ضخیم است . گاهی اوقات این گیاه در مناطقی که با شرایط آب و هوایی آن جا سازگار است به عنوان گیاه شاخص در فضای سبز کاشته می شود . ویژگی غیرمعمولی این گیاه قدرت تبدیل شدن آن را به گیاهی شاخص در منظر فراهم کرده است .

نگهداری :

نور

این گیاه نیاز نوری کامل دارد اما می تواند از آفتاب کامل تا سایه نسبی را تحمل کند . اما بهترین عملکرد گیاه در آفتاب کامل اتفاق می افتند . زمانی که هوا گرم باشد می توانند صحنه زیبایی را در فضای سبز شما به ارمغان بیاورند .

آبیاری

اجازه بدهید خاک گیاه بین دو آبیاری کاملا خشک شود . اگر این نکته را در رابطه با گیاه خود رعایت نکنید بدون شک گیاه شما به دلیل قارچ ریشه و پوسیدگی از بین خواهد رفت . بدون شک می توان گفت که شایع ترین دلیل از بین رفتن این گیاه آبیاری نامناسب است .

رطوبت

بر اساس تجربه بهترین نتیجه رو این گیاه در شهرهای شمالی ایران و گلخونه های گرم و مرطوب دارد . در نتیجه شما باید برای این گیاه رطوبت مناسبی را فراهم کنید .

اگر گیاه شما در حد گلدان ۶ یا گلدان ۸ باشد می توانید روزانه بر روی گیاه اسپری کنید . فراموش نکنید که گیاه حتما باید آبیاری عمیق شود و اسپری برای گیاه کافی نیست اما در رشد گیاه تاثیر به سزایی دارد . سعی کنید از آبی استفاده کنید که نسبتا ولرم باشه ( داغ نه !!) و تمام گیاه از جمله برگ ها رو اسپری کنید .

کوددهی :

این گیاه نسبت به کوددهی پاسخگویی فوق العاده ای دارد پس سالانه چند بار با کود هایی که از نظر عناصر غذایی کنترل شده هستند گیاه را تغذیه کنید . تقریبا ۲ هفته یکبار کوددهی با کودهای مخصوص کاکتوس یا کود ۳ بیست نیتروژن – فسفر – پتاسیم کافیست .

سرما :

این گیاه نسبت به سرما آسیب پذیر است . معمولا  نشانه های سرمازدگی از فرم ریشه مشخص می شود . اگر شما سرما بافت نرم و تخریب شده که ظاهرا پژمرده است مشاهده کردید بدانید که نشانه های سرمازدگی است . شاخه های سرمازده را بکنید .

خاک :

شما می توانید این گیاه را درون مخلوط خاک کاگتوس یا هر نوع خاک دیگری که زهکشی مناسبی داشته باشد قرار بدهید . معمولا خاکی که به عنوان خاک تجاری برای این گیاه مصرفی میشود ترکیب پیت ماس با پرلیت و کمی کوکوپیت است .

فضای گیاه :

شما در فضای سبز می توانید این گیاه را بسیار نزدیک به هم و به صورت توده ای یا به صورت تک گونه بکارید . اگر شما قصد کاشت این گیاه به صورت توده ای را دارید باید بدانید که بعد از بلوغ تنه گیاه خم خواهد شد .


 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

با تشکر از نظر شما... :
کلیه امتیازات این سایت برای موسسه گل و گیاه بونسای ایرانی محفوظ می باشد (علیرضا خورشیدی)
Toilet Cubicles, Bodybuilding Clothing