امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره در زمینه ساخت و تولید بن سای
Information 
در این بخش علاقه مندان به ساخت، طراحی، دیزاین و تولید بن سای میتوانند سوالات خود را مطرح نمایند و حتی عکس کار خودشان را ارسال نمایند تا در اسرع وقت راهنمایی شوند
پاسخ
سلام وقت بخیر
به نظرتون نهال درخت عرعر گزینه مناسبی برای بونسای کردن هست؟
پاسخ
(2017/07/11، 07:07 PM)Arezuo نوشته است: سلام وقت بخیر
به نظرتون نهال درخت عرعر گزینه مناسبی برای بونسای کردن هست؟sg

سلام - گیاه عرعر چون تنه چوبی خوبی نداره، شاخ و برگهای بلندی داره و ارتفاع میگیره ، همچنین ریشه عمودی داره که برای بن سای شدن مناسب نیست
پاسخ
سلام 
در مورد بن سای خرفه که توضیح دادین، همون خرفه ای که توی باغچه به صورت خودرو و رونده رشد میکنه منظورتونه؟ اگه آره میشه مراحل اول یعنی انتقال گیاه از باغچه به گلدون و هرس کردن اولیه اش رو توضیح بدین، چون خرفه تقریبا از ناحیه طوقه چند شاخه رشد میکنه. ممنونم
پاسخ
(2017/08/04، 05:51 PM)Arezuo نوشته است: سلام 
در مورد بن سای خرفه که توضیح دادین، همون خرفه ای که توی باغچه به صورت خودرو و رونده رشد میکنه منظورتونه؟ اگه آره میشه مراحل اول یعنی انتقال گیاه از باغچه به گلدون و هرس کردن اولیه اش رو توضیح بدین، چون خرفه تقریبا از ناحیه طوقه چند شاخه رشد میکنه. ممنونم

سلام - خیر اون خرفه نیست
هم خانواده هستن، اما واریته یا نوع گیاهی که برای بن سای شدن استفاده میشه فرق داره، بهش میگن کراسولا، جید، پرتولاکاریا و ...
پاسخ
با سلام
1-این بنسای که من خریدم چه نوع کاجی هست؟نوئل یا آبیس یا کونیکا؟
بعضی از سوزن هاش زرد شده .علتش چی میتونه باشه؟

اینم عکس برگ های زرد شده اش.
ایا اسپری اب باعث سوزن ریزی میشه؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام خسته نباشید. ببخشید، جایی که شیرخشت تازه هرس شده را گذاشتم، مناسب هست یا مثلا در کف بالکن بگذارم یا منتقل کنم به حیاط؟ اینجایی که الان هست مثلا در روز ۲ ساعت آفتاب مستقیم میخوره،کف بالکن بگذارم کمتر و در حیاط خیلی بیشتر. 
سپاسگزارم

پاسخ
(2017/09/22، 03:46 PM)mh1371 نوشته است: با سلام
1-این بنسای که من خریدم چه نوع کاجی هست؟نوئل یا آبیس یا کونیکا؟
بعضی از سوزن هاش زرد شده .علتش چی میتونه باشه؟

اینم عکس برگ های زرد شده اش.
ایا اسپری اب باعث سوزن ریزی میشه؟

با سلام
علت زرد شدن و خشک شدن برگهای این کاج به دلیل نداشتن هوای باز و نور کافی هست، سوزنی برگها می بایست تو فضای باز قرار بگیرند و نور و رطوبت کافی بهشون برسه
پاسخ
(2017/09/23، 03:49 AM)fn_65 نوشته است: سلام خسته نباشید. ببخشید، جایی که شیرخشت تازه هرس شده را گذاشتم، مناسب هست یا مثلا در کف بالکن بگذارم یا منتقل کنم به حیاط؟ اینجایی که الان هست مثلا در روز ۲ ساعت آفتاب مستقیم میخوره،کف بالکن بگذارم کمتر و در حیاط خیلی بیشتر. 
سپاسگزارم

سلام
فعلا چون هرس شده و بهش استرس وارد شده، کف بالکن بزارین که نور مستقیم بهش نخوره
بعد که وضعیتش بهتر شد به همین جای کنونی انتقالش بدین
پاسخ
با سلام وقت بخیر دوستان من کاج سوزنی یا کاج سیاه خریدم تو این فصل بهتر چه کاری روش انجام بدم ما زهدان زندگی میکنیم الان هوا سرد هست ولی نه خیلی ممنون میشم جواب بدید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان