مجموعه هدیه ای ساکولنت
  • مجموعه هدیه ای ساکولنت
  • مجموعه هدیه ای ساکولنت
  • مجموعه هدیه ای ساکولنت
  • مجموعه هدیه ای ساکولنت
  • مجموعه هدیه ای ساکولنت
  • مجموعه هدیه ای ساکولنت

مجموعه هدیه ای ساکولنت

260,000تومان
  • تولید کنندگان بونسای ایرانی
  • کد محصول: 47-saculent01-180232
  • موجودی: پیش سفارش (تا یک هفته)

بررسی اجمالی

مجموعه ویژه هدیه ای ساکولنت اچوریا در فروشگاه اینترنتی بنسای ایرانیبهترین هدیه و ارزانترین کادو بسیار زیبا برای عزیزانتان

مجموعه ویژه هدیه ای ساکولنت اچوریا در فروشگاه اینترنتی بنسای ایرانی

بهترین هدیه و ارزانترین کادو بسیار زیبا برای عزیزانتان

بهترین گلدان هدیه ای ساکولنت و اچوریا


ساکولنت چیست؟

ساکولنت ها گیاهانی با برگهای گوشتی و ضخیم هستند و اب را در ساقه و برگهایشان ذخیره می کنند.گیاهان موجود در این خانواده بومی مناطق بیابانی/نیمه بیابانی و استپ ها هستند.
این #گیاهان به گرما وخشکی مقاوم اند. می توانید ساکولنت ها را درخانه و در بیرون منزل(حیاط/تراس و محوطه) نگهداری کنید اما باید در زمستان از یخ زدگی و سرما محافظت شود‌.(تصویر ساکولنت در محوطه)
خانواده ساکولنت ها حدود ۶۰ گونه و زیر گونه گیاهی را شامل می شوند.در اینجا به معرفی یکی از زیباترین و محبوب ترین زیر گونه ها یعنی #اچوریا / #اشوریا می پردازیم
نام #اچوریا  از اتشفشانی فعال در جزیره هاوایی اقتباس شده است. همانطور که قبلا اشاره شد،#اچوریا در خانواده ساکولنت ها و راسته کراسولاسه می باشد.با اینکه این گیاه نگهداری اسانی دارد،حتما پیش امده که هنگام خرید #اچوریا ،گیاه زیبا و سرحالی خریداری کرده و به خانه برده اید اما پس از مدتی تغییر شکل داده و کیفیت اولیه (هنگام خرید) را ندارد.در اینجا نکاتی به منظور نگهداری صحیح و اصولی از #اچوریا بیان می کنیم که حاصل تجربیات شخصی است. اگر شما هم نکاتی دارید ،با ما در میان بگذارید.

شرایط کلی #نگهداری #اچوریا
نور :
#اچوریا مکان پر نور و روشن را برای شاداب بودن می پسندد.در این حالت #گیاه بهترین حالت خود را به نمایش می گذارد.نور مستقیم و تند (پنجره جنوبی) منجر به افتاب سوختگی برگها می شود که نتیجه ان پیدایش لکه های سیاه روی برگها است.نور مناسب به صورت سایه-افتاب و با شید (پرده توری) است که تداعی کننده شرایط بومی گیاه یعنی رویش در پای درختان و استفاده از سایه درخت در هنگام تابش مستقیم خورشید است.
دما
دمای زیر ۷ درجه برای #اچوریا مناسب نیست. بهترین دما محدوده بین ۱۵ تا ۲۵ درجه می باشد . گرما و نبود ابیاری مناسب باعث چروکیدگی برگها می شود.
#ابیاری اچوریا
برای ابیاری سعی کنید اب را داخل روزت گیاه نریزید و از اسپری کردن اب روی گیاه خودداری کنید.
تعداد دفعات ابیاری بستگی به فصل و مکان قرار دادن گیاه دارد. #ساکولنت ها در زمستان اب کمتری نیاز دارند اما در تابستان برای شادابی گیاه تعداد دفعات ابیاری را افزایش دهید.#ابیاری اچوریا باید به صورت منظم انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.حتما بین دو نوبت ابیاری چک کنید خاک خشک باشد.
#خاک
ترکیب خاک و فراهم کردن محیط کشت مناسب مناسب برای اچوریا بسیار مهم است و یکی از نکات کلیدی در نگهداری این گیاه می باشد.اگر خاک اب زیادی را در خود نگه دارد منجر به پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه می شود.حتی اگر گیاه کم ابیاری شود.خاک مناسب ترکیب شن به همراه پرلیت و پیت ماس می باشد. این خاک زهکش خوبی دارد و به سرعت اب را از خود عبور می دهد.
همچنین قرار دادن پرلیت و پوکه معدنی در زیر گلدان به عنوان زهکش،از گنداب و خرابی ریشه جلوگیری می گند.
#تکثیر
۱.بذر : کاشت در فصل بهار
۲.پاجوش: جدا کردن پاجوش ها و کاشت در خاک مناسب
۳.قلمه برگ:ریشه دار کردن قلمه ها و کاشت در گلدان


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی