بونسای مورایا
  • بونسای مورایا
  • بونسای مورایا
  • بونسای مورایا
  • بونسای مورایا

بونسای مورایا

187,000تومان
  • تولید کنندگان بونسای ایرانی
  • کد محصول: 17-moraya-100187
  • امتیاز جایزه: 187
  • موجودی: فروخته شده

بررسی اجمالی

بونسای خاص و زیبای مورایا، با گلهای بسیار زیبا و خوشبو که باعث شده نام این گیاه یاس نارنجی شود. دارای برگ های ریز و دوست داشتنی و تنه مناسب برای بونسای   یاسمن نارنجی درختچه ی همیشه سبز و پر دوامی است ...

گزینه های در دسترس

بونسای خاص و زیبای مورایا، با گلهای بسیار زیبا و خوشبو که باعث شده نام این گیاه یاس نارنجی شود. دارای برگ های ریز و دوست داشتنی و تنه مناسب برای بونسای

 

یاسمن نارنجی درختچه ی همیشه سبز و پر دوامی است با شاخ و برگ پر جلا و گلهای خوشبوی سفید،که تا ارتفاع ۳ متر و عرض ۲ متر و بیشتر رشد می کند. به همین دلیل و نیز داشتن برگ های ریز و شاخه های خوش فرم و گلهای دوست داشتنی، برای ساخت بونسای استفاده می شود و نام بونسای مورایا در بین دوستداران بن سای کاربرد دارد.
در ده سالگی بالغ می شود،اما از همان اوان حیات گل افشانی را آغاز می کند.برای ایجاد حریم و یا زمینه ی باغ عالی است. همچنان می توان مورایا را در ظرفی کاشت و تا چند سال همان جا نگه داشت.

نیازها:

 

اقلیم: اقلیم گرم بدون یخبندان می طلبد و برای مناطق خنک مناسب نیست.

میزان نور و دما: در مناطق حاره هر جای باغ که قرار گیرد خوب رشد می کند،اما در مناطق دیگر به آفتاب کامل نیاز دارد و باید از بادهای خیلی سرد در امان باشد.

خاک: به خاکی نیاز دارد با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی. باید این مواد را مدتی پیش از زمان کاشت به خاک وارد کنند.مالچ پاشی با مواد آلی نیز به فراهم شدن شرایط مناسب کمک می کند.

تکثیر: از طریق کاشت قلمه های نیمه خشبی که در اواخر تابستان یا اوایل پاییز برداشت می کنند تکثیر می شود.از طریق کاشت بذرهایی که پوشش گوشتی روی آنها را برداشته باشند نیز می توان این گیاه را تکثیر کرد.

آبیاری: در دوره های خشکی در ماههای گرم به آبیاری عمیق و منظم نیاز دارد.

کوددهی: یک بار در اوایل بهار و بار دیگر در اواسط تابستان غذای کامل گیاهی به کار برید.

 

گل دهی: دوره ی اصلی گل دهی در اواخر بهار یا اوایل تابستان است،اما عادتاً در سایر مواقع هم،به ویژه بعد از هر باران شدید،ناگهان گل افشان می گردد.

هرس : پس از هر بار گل دهی نُک شاخه ها را بزنید.این کار به حفظ تراکم و رشد متراکم شاخ و برگ گیاه کمک می کند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
انار گلدار مینیاتوری
بن سای رتوزا

بن سای رتوزا

380,000تومان
بن سای فیکوس رتوزا
بن سای فیکوس رتوزا
بن سای نارون ژاپنی
بن سای نارون کلکسیونی