نخل ماداگاسکار
  • نخل ماداگاسکار
  • نخل ماداگاسکار
  • نخل ماداگاسکار
  • نخل ماداگاسکار
  • نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

127,000تومان
  • تولید کنندگان بونسای ایرانی
  • کد محصول: 38-madagaskar-55127
  • امتیاز جایزه: 127
  • موجودی: فروخته شده

بررسی اجمالی

گیاه خاص و متفاوت نخل ماداگاسکاربا تنه زیبا و پاجوش های فراوان که زیبایی آن را دو چندان کرده است. گیاهی از خانواده کاکتوس ها اما با شکل نخل

گیاه خاص و متفاوت نخل ماداگاسکار

با تنه زیبا و پاجوش های فراوان که زیبایی آن را دو چندان کرده است.

گیاهی از خانواده کاکتوس ها اما با شکل نخل

فروش نخل ماداگاسکار

#نخل_ماداگاسکار یکی از زیباترین کاکتوس های است که می توان آن را نگهداری کرد . برخلاف اسمی که دارد متعلق به خانوااده نخل ها نیست  اما به دلیل ساقه گوشتی و تیغ دار و برگ هایی که شبیه به برگ نخل هستند به این اسم شهرت یافته است .

نخل ماداگاسکار گیاهی بومی جنوب ماداگاسکار است اما می تواند در هر جایی رشد کند . این گیاه متعلق به خانواده ساکولنت ها است . از نظر کاربردی هم می توان از این گیاه در فضای داخلی و هم در فضای خارجی استفاده کرد .

این گیاهان در فصل تابستان در بالایی ترین نقطه گل های سفید رنگ زیبایی می دهند که مورد تحسین واقع می شود .

این گیاه بسیار منحصر به فرد  و سریع الرشد است . پس نیازی نیست نگران مراقبت یا آبیاری خاصی از آن باشید.

ساقه اکثریت نخل های ماداگاسکار ضخیم و آبدار است به همین دلیل نام باغبانی این گیاه پا ضخیم است . گاهی اوقات این گیاه در مناطقی که با شرایط آب و هوایی آن جا سازگار است به عنوان گیاه شاخص در فضای سبز کاشته می شود . ویژگی غیرمعمولی این گیاه قدرت تبدیل شدن آن را به گیاهی شاخص در منظر فراهم کرده است .

نگهداری :

نور

این گیاه نیاز نوری کامل دارد اما می تواند از آفتاب کامل تا سایه نسبی را تحمل کند . اما بهترین عملکرد گیاه در آفتاب کامل اتفاق می افتند . زمانی که هوا گرم باشد می توانند صحنه زیبایی را در فضای سبز شما به ارمغان بیاورند .

آبیاری

اجازه بدهید خاک گیاه بین دو آبیاری کاملا خشک شود . اگر این نکته را در رابطه با گیاه خود رعایت نکنید بدون شک گیاه شما به دلیل قارچ ریشه و پوسیدگی از بین خواهد رفت . بدون شک می توان گفت که شایع ترین دلیل از بین رفتن این گیاه آبیاری نامناسب است .

رطوبت

بر اساس تجربه بهترین نتیجه رو این گیاه در شهرهای شمالی ایران و گلخونه های گرم و مرطوب دارد . در نتیجه شما باید برای این گیاه رطوبت مناسبی را فراهم کنید .

اگر گیاه شما در حد گلدان ۶ یا گلدان ۸ باشد می توانید روزانه بر روی گیاه اسپری کنید . فراموش نکنید که گیاه حتما باید آبیاری عمیق شود و اسپری برای گیاه کافی نیست اما در رشد گیاه تاثیر به سزایی دارد . سعی کنید از آبی استفاده کنید که نسبتا ولرم باشه ( داغ نه !!) و تمام گیاه از جمله برگ ها رو اسپری کنید .

کوددهی :

این گیاه نسبت به کوددهی پاسخگویی فوق العاده ای دارد پس سالانه چند بار با کود هایی که از نظر عناصر غذایی کنترل شده هستند گیاه را تغذیه کنید . تقریبا ۲ هفته یکبار کوددهی با کودهای مخصوص کاکتوس یا کود ۳ بیست نیتروژن – فسفر – پتاسیم کافیست .

سرما :

این گیاه نسبت به سرما آسیب پذیر است . معمولا  نشانه های سرمازدگی از فرم ریشه مشخص می شود . اگر شما سرما بافت نرم و تخریب شده که ظاهرا پژمرده است مشاهده کردید بدانید که نشانه های سرمازدگی است . شاخه های سرمازده را بکنید .

خاک :

شما می توانید این گیاه را درون مخلوط خاک کاگتوس یا هر نوع خاک دیگری که زهکشی مناسبی داشته باشد قرار بدهید . معمولا خاکی که به عنوان خاک تجاری برای این گیاه مصرفی میشود ترکیب پیت ماس با پرلیت و کمی کوکوپیت است .

فضای گیاه :

شما در فضای سبز می توانید این گیاه را بسیار نزدیک به هم و به صورت توده ای یا به صورت تک گونه بکارید . اگر شما قصد کاشت این گیاه به صورت توده ای را دارید باید بدانید که بعد از بلوغ تنه گیاه خم خواهد شد .


 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی