بونسای سیکاس زامیا
  • بونسای سیکاس زامیا
  • بونسای سیکاس زامیا
  • بونسای سیکاس زامیا
  • بونسای سیکاس زامیا
  • بونسای سیکاس زامیا

بونسای سیکاس زامیا

250,000تومان

بررسی اجمالی

درختچه همیشه سبز، مقاوم و جدید سیکاس زامیا یا همان نخل مقوایی Cardboard palm یا Cardboard Cycad از خانواده سرخس نخلی بوده و با...

درختچه همیشه سبز، مقاوم و جدید سیکاس زامیا یا همان نخل مقوایی

Cardboard palm یا Cardboard Cycad

از خانواده سرخس نخلی بوده و با نام علمی zamia furfuracea شناخته می شود

این گونه از سیکاس در ایران پیشینه و قدمت زیادی ندارد و پس از واردات گونه zamia furfuracea که به سیکاس مقوایی یا به طور عمومی به نام سیکاس زامیا مشهور شده است

در مناطق معتدل می توان آن را به عنوان یک گیاه آپارتمانی پرورش داد و در مناطق نیمه گرمسیری می توان به عنوان یک گیاه گلدانی و یا  گیاه فضای باز به سادگی آن را پرورش داد. زامیا گیاهی است که به آسانی قابل پرورش بوده اما نرخ رشد کمی دارد. با کاشت سیکاس زامیا در گلدانهای کم عمق می توان آن را همانند یک بونسای پرورش داد.

در آفتاب کامل رشد می کند. قرار دادن گیاه زامیا به طور منظم در مقابل پنجره به طوری به همه قسمتهای گیاه به طور یکنواخت نور برسد لازم است و گاهی اوقات بایستی گیاه را چرخاند تا از رشد نا همگون برگها و یا کچلی یک طرفه آن جلوگیری نمود.

دمای عادی اتاق برای این سرخس نخلی در طول سال  مناسب است. این دما بین 16-24 درجه سانتی گراد می باشد.


نها زمانی آبیاری زامیا لازم است که خاک زیر آن به طور کامل خشک است. آبیاری باید با اعتدال انجام شود. این سیکاس مقاوم در برابر خشکسالی است. البته کم آبی شدید باعث ریزش برگ های آن می شود. همیشه از زهکشی خوب گلدان اطمینان داشته باشید چون عدم زهکشی و جمع شدن آب در گلدان به پوسیدگی ریشه سیکاس زامیا می انجامد.
هنگام آبیاری سیکاس زامیا آب را به داخل گلدان بریزید و از پاشیدن آب به روی برگ و تنه آن اجتناب کنید.


 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی